Ředitelství

Gymnázium Židlochovice slaví 25 let od založení.

Vážení přátelé a příznivci gymnázia,

dovolte mi srdečně vás pozvat v pátek 7. června 2019 na oslavu 25. výročí založení Gymnázia Židlochovice. Nebude chybět prohlídka školy, připomínka absolventských ročníků, dále se můžete těšit na program současných žáků a také na zahradní slavnost, kde bude připraveno občerstvení. Celá akce začíná v 17 hodin odhalením pamětní desky dlouholetému řediteli školy RNDr. Jiřímu Kubešovi.
Těšíme se na vaši návštěvu.

Pozvánka na třídní schůzky.

Vážení rodiče,

přijměte prosím pozvání na třídní schůzky, které se budou konat dne 4. 4. 2019 od 17.00 hod. do 18.30 hod. Po setkání s třídními učiteli se samozřejmě můžete informovat i u ostatních učitelů. K dispozici bude také informační místo SPGŽ.

EXKURZE DO ANTHROPOSU – PRIMA

EXKURZE DO ANTHROPOSU, PRIMA

V úterý 22. 1. 2019 má prima naplánovanou exkurzi do Anthroposu v Brně na stálou expozici o pravěku. Odjezd autobusu je v 8:15 hodin od školy, návrat zpět kolem 11:30 hodin. S sebou si vezměte tužku, gumu, ořezávátko, svačinu.
Dopravu hradí SPGŽ, vstupné si hradí studenti sami – 45,- Kč, vybereme v autobusu.
Mgr. Karla Jarošová a Mgr. Dana Švarzbergerová

Gymnázium Židlochovice vyhlašuje soutěž O NEJKRÁSNĚJŠÍ ADVENTNÍ VĚNEC

O NEJKRÁSNĚJŠÍ ADVENTNÍ VĚNEC

Exkurze do vily Tugendhat

KVINTA NA EXKURZI VE VILE TUGENDHAT

Kvinta na exkurzi v MORAVSKÉ GALERII

Moderna – kvinta na exkurzi v moravské galerii.

Tercie v Moravské galerii

Exkurze do Anthroposu

VÝBORNÝ VÝSLEDEK NAŠICH STUDENTŮ V SOUTĚŽI BOBŘÍK INFORMATIKY

Naši studenti dosáhli výborných výsledků v letošním ročníku celostátní soutěže Bobřík informatiky, který se konal na začátku listopadu. Soutěž pro žáky ZŠ a SŠ organizuje Fakulta informatiky Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Každý soutěžící dostal elektronický test s 15 otázkami, odpovídal nejčastěji zaškrtáváním možností. Letos soutěžilo přes 71000 studentů z celé republiky.

Tento rok máme opět celostátního vítěze, a to Jiřího Prese z kvarty a Barboru Pospíšilovou z tercie a mnoho dalších úspěšných řešitelů.

Od minulého roku je nově zařazen postup třiceti nejlepších studentů z každého kraje v kategorii Senior do ústředního kola, které je zařazeno do programu Excelence středních škol. V této kategorii se probojovali do ústředního kola, které se bude konat 1. února 2017 na vybrané střední škole, Martin Ošmera a Ondřej Ryšánek. Všem vítězům a úspěšným řešitelům blahopřejeme k dosaženým výsledkům, všem ostatním studentům děkujeme za účast v soutěži.

Ing. Karel Vitula