Ředitelství

HAPPENING KE 30. VÝROČÍ SAMETOVÉ REVOLUCE

EXKURZE DO ANTHROPOSU – PRIMA

EXKURZE DO ANTHROPOSU, PRIMA

V úterý 22. 1. 2019 má prima naplánovanou exkurzi do Anthroposu v Brně na stálou expozici o pravěku. Odjezd autobusu je v 8:15 hodin od školy, návrat zpět kolem 11:30 hodin. S sebou si vezměte tužku, gumu, ořezávátko, svačinu.
Dopravu hradí SPGŽ, vstupné si hradí studenti sami – 45,- Kč, vybereme v autobusu.
Mgr. Karla Jarošová a Mgr. Dana Švarzbergerová

Gymnázium Židlochovice vyhlašuje soutěž O NEJKRÁSNĚJŠÍ ADVENTNÍ VĚNEC

O NEJKRÁSNĚJŠÍ ADVENTNÍ VĚNEC

Exkurze do vily Tugendhat

KVINTA NA EXKURZI VE VILE TUGENDHAT

Kvinta na exkurzi v MORAVSKÉ GALERII

Moderna – kvinta na exkurzi v moravské galerii.

Tercie v Moravské galerii

Exkurze do Anthroposu

VÝBORNÝ VÝSLEDEK NAŠICH STUDENTŮ V SOUTĚŽI BOBŘÍK INFORMATIKY

Naši studenti dosáhli výborných výsledků v letošním ročníku celostátní soutěže Bobřík informatiky, který se konal na začátku listopadu. Soutěž pro žáky ZŠ a SŠ organizuje Fakulta informatiky Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Každý soutěžící dostal elektronický test s 15 otázkami, odpovídal nejčastěji zaškrtáváním možností. Letos soutěžilo přes 71000 studentů z celé republiky.

Tento rok máme opět celostátního vítěze, a to Jiřího Prese z kvarty a Barboru Pospíšilovou z tercie a mnoho dalších úspěšných řešitelů.

Od minulého roku je nově zařazen postup třiceti nejlepších studentů z každého kraje v kategorii Senior do ústředního kola, které je zařazeno do programu Excelence středních škol. V této kategorii se probojovali do ústředního kola, které se bude konat 1. února 2017 na vybrané střední škole, Martin Ošmera a Ondřej Ryšánek. Všem vítězům a úspěšným řešitelům blahopřejeme k dosaženým výsledkům, všem ostatním studentům děkujeme za účast v soutěži.

Ing. Karel Vitula