Ředitelství

Den otevřených dveří

Gymnázium Židlochovice pořádá dne 14. 1. 2020 pro zájemce o studium od 14. hod. do 18. hod. Den otevřených dveří. Kromě prohlídky školy si můžete promluvit se studenty i učiteli a v 16. hod. proběhne beseda s vedením školy, na které budeme informovat o přijímacím řízení. Všechny srdečně zveme!

Pozvánka na společenský ples Gymnázia Židlochovice

pozvanka_ples

Vážení rodiče,

přijměte prosím pozvání na třídní schůzky, které se budou konat v úterý 19. 11. 2019 od 16.00 hod. V návaznosti  pak můžete počítat s poskytováním informací o prospěchu a chování u jednotlivých vyučujících. K dispozici pro případné konzultace bude také Sdružení přátel Gymnázia Židlochovice.

Začátek školního roku 2019/2020

Vážení rodiče, milí žáci,
v posledním prázdninovém týdnu budou úřední hodiny od středy 28. 8. do pátku 30. 8. od 9.00 hod. do 11.00 hod. První školní den nás čeká v pondělí 2. 9. 2019, žáci se dostaví do školy v 8.00 ráno a proběhne pouze jedna úvodní hodina.

Pomůcky pro žáky 2019/2020

Vážení rodiče, milí žáci, v přiložených dokumentech naleznete předběžné seznamy školních pomůcek do jednotlivých tříd pro nový školní rok. Případné další pomůcky se budou řešit s vyučujícími jednotlivých předmětů na začátku školního roku.
Pomůcky prima
Pomůcky sekunda
Pomůcky tercie
Pomůcky kvarta
Pomůcky kvinta
Pomůcky sexta

Pomůcky septima

Pomůcky oktáva

Letní prázdniny 2019

Přejeme všem žákům školy krásné a zasloužené prázdniny! Úřední hodiny během prázdnin budou od 8.00 hod. do 12.00 hod. ve dnech 10. 7., 7. 8. a 21. 8. 2019.

Informace pro rodiče budoucích primánů

Vážení rodiče našich nových žáků,

zveme vás na společnou schůzku, která proběhne v úterý 18. 6. 2019 od 17.00 hod. v budově školy. Předmětem schůzky bude poskytnutí informací k hladkému průběhu začátku studia vašich dětí na gymnáziu.

Výsledky přijímacího řízení do primy 2019/2020

Výsledky přijímacího řízení:
Výsledky přijímacího řízení do primy 2019/2020

Poděkování

V pátek 22. 2. 2019 se v Masarykově kulturním domě v Židlochovicích uskutečnil 20. výroční ples Gymnázia Židlochovice. Ples byl zahájen slavnostní polonézou žáků gymnázia. Příjemnou taneční a společenskou atmosféru hudebně zaštítila skupina MODUL a další kulturní vystoupení. Za organizaci a podporu bychom rádi poděkovali všem organizátorům z řad členů Sdružení přátel Gymnázia Židlochovice, učitelům a žákům školy. Naše velké poděkování také patří všem dárcům, kteří jakkoli přispěli do plesové tomboly. Věříme, že obdobná příjemná společenská atmosféra nás všechny čeká i za rok na dalším plese naší školy.

Školní kolo zeměpisné olympiády

V průběhu prosince a ledna proběhlo na naší škole školní kolo Zeměpisné olympiády. Celkem se zúčastnilo 124 žáků. V kategorii A zvítězila Nela Andrýsková (prima), v kategorii B Vojtěch Kocman (sekunda), v kategorii C zvítězil Petr Hodinský (kvarta) a v kategorii D Jan Procházka (S) z oktávy. Vítěz každé kategorie postupuje do okresního kola. Všem soutěžícím děkujeme za účast. Kompletní výsledková listina bude zveřejněna na nástěnce v učebně zeměpisu.